طراحي وب سايت
طراحي وب سايت و اپليكيشن موبايل

براي اينكه بتوانيد ترافيك سايت خود را افزايش داده و كسب كار خود را رونق بخشيد بايد اين نكات را در طراحي وب سايت خود رعايت كنيد. پس به نكات زير دقت كرده و قبل از صرف هزينه براي رفع مشكلات بعد از طراحي سايت، آن ها را در فرآيند طراحي وب سايت خود پياده كنيد تا هم در زمان و هم در وقت صرفه جويي كرده باشيد.

اصول طراحي وب سايت

گرافيك
١) در اين مورد بايد بگوييم كه "كوچك فكر كنيد" يعني حدود ١۰ تا ١٢ كيلو بايت براي هر تصوير. سعي كنيد در طراحي وب سايت خود از تصاوير كم حجم و كوچك استفاده كنيد تا سرعت لود شدن صفحه پايين نيايد. تصاوير بزرگ، يكي از اصلي ترين دلايل پايين آمدن سرعت لود شدن صفحه است. سرعت پايين لود شدن صفحه، يعني هدر دادن زمان بازديدكننده، كه مسلماً هر بازديدكننده اي مي خواهد در كوتاه ترين زمان ممكن به آن چه نياز دارد دست پيدا كند. پس نتيجه آن ترك وب سايت شما توسط بازديد كننده خواهد بود.

٢) هميشه از گرافيك هايي استفاده كنيد كه با محتواي شما تناسب و هماهنگي داشته باشد. از تصاوير و گرافيك هايي استفاده كنيد كه به متون، محتوا، مطالب و زمينه كاري شما مرتبط باشد. تصاوير و گرافيك هاي طراحي شده، از عناصري هستند كه طراحي سايت شما را تشكيل مي دهند و مي توانند محتواي شما را به خوبي شرح داده و به نمايش در بياورند، كه اين به تفهيم و درك بهتر محتوا و مطالب داخل سايت، بسيار كمك مي كند.

٣) از تصاوير متحرك، چشمك زن و متغير استفاده نكنيد. و يا تا حد امكان از آنها بسيار كم استفاده كنيد. مطالعات متعددي كه در سال هاي اخير انجام شده، نشان مي دهد كه تصاوير چشمك زن در طراحي وب سايت براي بازديدكنندگان آزار دهنده و مزاحم هستند. در حقيقت طبق مطالعاتي كه رو يك گروه از مرورگرها انجام شد، مشاهده شد كه بسياري از آنها براي اين كه بتوانند بقيه مطالب و محتواي داخل سايت را بخوانند، به طور خودكار و فيزيكي از نشان دادن و يا حتي باز كردن اين تصاوير موجود در طراحي سايت، صرف نظر مي كنند.
فونت
۴) در طراحي وب سايت خود براي هدينگ ها از فونت Serif و براي متون داخل سايت از Sans-Serif استفاده كنيد. فونت هاي Sans-Serif براي مطالعه متون در صفحات اينترنت بسيار راحت تر از فونت هاي ديگر هستند.

۵) اندازه فونت ها را محدود كنيد. يكي از بهترين راه ها براي اين كه نشان دهيد كه طراحي سايت شما بسيار ابتدايي انجام شده، آن است كه اندازه فونت هاي متون داخل سايت را مكرراً عوض كنيد. البته اين غير ممكن نيست، شما مي توانيد از هزاران اندازه فونت استفاده كنيد. اما استفاده از ٢ و يا حداكثر ٣ سايز مختلف فونت و محدود كردن اندازه متون سايت به آن سايز ها، خواندن مطالب سايت را آسوده تر و طراحي وب سايت شما را حرفه اي تر نشان مي دهد.
تبليغات
۶) بر روي تبليغات داخل سايت و تعداد آن ها كنترل داشته باشيد. بازديدكنندگان شما براي ديدن تبليغات به سايت شما نمي آيند. آن ها براي محتواي سايت شما مي آيند. اگر تبليغات داخل سايت سرتاسر محتوا را بپوشاند، بازديدكنندگان بدون تلف كردن وقت، از سايت شما خارج مي شوند. البته بسيار مهم است كه از وب سايت خود كسب درآمد كنيد، اما اگر تبليغات بيش از حد سايت شما، بازديدكنندگان را از آن دور كند، شما پول خود را نيز از دست خواهيد داد.

٧) همان گونه كه با تصاوير داخل سايت برخورد مي كنيد، با تبليغات برخورد كنيد.

تمامي تبليغات داخل سايت را كوچك، بدون چشمك زدن و يا تحرك قرار دهيد و تبليغاتي را در سايت قرار دهيد كه با محتواي شما مرتبط باشد. اين كه مي توانيد در داخل سايت خود تبليغات كنيد، كاملاً واضح و روشن است. اما به اين معنا نيست كه حتماً بايد در طراحي وب سايت خود، تبليغ قرار دهيد. تنها در صورتي كه محتواي شما براي بازديدكنندگان و خوانندگان جذاب باشد و با چيزي كه آن ها مي خواهند ارتباط داشته باشد، آن گاه بر روي تبليغات كليك خواهند كرد.
خوانندگان را در نظر داشته باشيد
٨) صفحات وب سايت خود را در مرورگرهاي متفاوت امتحان كنيد. طراحي سايت كه فقط بر روي مدرن ترين مرورگر كار كرده و به نمايش در آيد، آزار دهنده خواهد بود. زيرا هر كسي نمي تواند وب سايت شما را مشاهده كند. و اين به شدت ترافيك سايت شما را كاهش مي دهد و بازديدكنندگان را دفع خواهد كرد. طراحي وب سايت خود را طوري انجام دهيد كه عموم مردم بتوانند آن را ببينند.

٩) محتوايي بنويسيد كه مردم و بازار هدف شما مي خواهد. مگر اين كه قصد بر اين داشته باشيد كه وب سايت را براي خودتان طراحي كنيد، اگر به اين گونه است، پس چرا آن را در اينترنت منتشر مي كنيد؟ از متناسب بودن محتواي سايت با نياز هاي خوانندگان و بازديدكنندگان، اطمينان حاصل كنيد. چيزي بنويسيد كه آن ها قصد خواندن آن را داشته باشند.

منبع: وب سايت رايان

امتیاز:
بازدید:
[ ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۱۰:۳۷ ] [ emami ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 21
دیروز : 9
افراد آنلاین : 1
همه : 5766
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب