طراحي وب سايت
طراحي وب سايت و اپليكيشن موبايل

نشريه تايمز آنلاين با توجه به محتوي وب سايتهاي آموزشي و ميزان اعتبار مطالب آنها به معرفي 10 وب سايت برتر آموزشي پرداخته است كه هر يك به گونه اي در آموزش و اطلاع رساني به انسانها نقش اساسي به عهده دارند.

به گزارش خبرگزاري مهر، در گذشته شيوه هاي متفاوتي براي جمع آوري اطلاعات درباره مباحث مختلف علمي وجود داشت كه اكثر آنها بسيار محدود و ناكامل بودند. با گسترش اينترنت در ريشه هاي زندگي مدرن، اين ابزار جايگزيني وسيع و قابل اطمينان براي منابع قديمي و دايره المعارفها شد كه از سرعت و تعامل بالاتري نيز برخوردار است.

امروزه اينترنت در كنار تمامي كاربردهايش ابزاري آموزشي نيز به شمار مي رود كه بسياري از دانشجويان و دانش آموزان از آن به عنوان مرجع اطلاعاتي و آموزشي براي انجام تكاليف و پروژه هاي خود بهره مي برند. نشريه تايمز آنلاين نيز بر همين اساس ليستي از 10 وب سايت آموزشي برتر را از ديدگاه خود ارائه كرده است.

نشنال جئوگرافيك (nationalgeographic.com): نشريه اي كه دامنه وسيعي از اطلاعات علمي را از فضا و محيط زيست تا حيوانات و جهان موسيقي در خود مي گنجاند، اما مهمتر از همه اين نشريه اشتياق زيستن را در جهان گسترش مي دهد و با استفاده از آن به بهبود شرايط محيط زيست كمك مي كند.

ناسا (www.nasa.gov): فايلهاي ويديويي، فايلهاي صوتي خبري، آرشيو عظيم تصويري، فايلهاي تصويري سه بعدي و پرونده هايي در رابطه با ماموريتهاي فضايي اطلاعاتي هستند كه مي توان در اين وب سايت جستجو كرد. اين سايت مي تواند كاملترين اطلاعات را در اختيار علاقمندان به علوم فضايي قرار دهد.

ابزارها چگونه كار مي كنند (howstuffworks.com): اين وب سايت مقالات حرفه اي درباره عملكرد هر پديده و ابزار از رايانه ها و خودروها گرفته تا جزئي ترين ابزار و پديده ها را ارائه كرده و داراي صدها فايل ويديويي براي نمايش تجربيات مختلف علمي است.

ديسكاوري (discovery.com): اين وب سايت بيشتر بر موضوعاتي مانند محيط زيست، باستان شناسي، انسان، دايناسورها، فضا و تكنولوژي تمركز داشته و فايلهاي تصويري و صوتي فراواني را براي استفاده علاقمندان بر روي شبكه قرار داده است.

مجله آنلاين اسميتسونيان (smithsonianmag.com): موسسه اسميتسونيان در واشنگتن يكي از بزرگترين مجتمع هاي موزه در جهان به شمار مي رود و مجله آنلاين آن رقيبي جدي براي نشنال جئوگرافي شناخته مي شود. اين وب سايت منبعي غني از مطالب علمي ارزشمند و معتبر است.

سايت طبيعت بي بي سي (bbc.co.uk/nature): يكي از برترين ميكرو سايتهاي بي بي سي به شمار مي رود كه مجموعه اي ساده از فايلهاي ويديويي را در خود جا داده است. تصاوير متحرك بيش از 370 جانور در اين وب سايت يافته شده و مي توان از طريق ابزاري خاص به صداي پاي آنها نيز گوش فرا داد.

ted.com: تد نام سازمان بزرگي است كه افراد مختلف را از سرتاسر جهان به كنفرانسي دعوت مي كند تا نظريات خود را درباره جهان، فناوري، طراحي و ديگر حوزه هاي علمي و هنري با يكديگر در ميان بگذارند. آرشيو فيلمهاي اين كنفرانسها را مي توان در وب سايت اين سازمان مشاهده كرد. اين وب سايت مطالب خود را در زبانهاي مختلف از جمله فارسي ارائه مي كند.

arkive.org: تصاويري از حيات بر روي زمين عنوان كلي اطلاعات و فايلهايي است كه درباره حيات وحش و محيط زيست بر روي اين وب سايت قرار گرفته است. گونه هاي منقرض شده جانوران در اين سايت در اولويت قرار دارند و به گفته اين سايت، اين جانداران را تنها مي توان در arkive زنده و سالم مشاهده كرد.

historytoday.com: در صورتي كه به صورت رايگان به عضويت اين سايت در آييد مي توانيد به صدها مقاله معتبر از مجلات مشهور دسترسي پيدا كنيد. اين مقالات در بخشهاي مختلف طبقه بندي شده اند و با وجود رتبه بندي هاي آكادميك معتبر خواندن آنها بسيار ساده است.

pbs.org: دامنه فعاليتهاي اين شبكه و وب سايت علوم، هنر و تاريخ است و بر روي آن مي توان فايلهاي ويديويي ارزشمندي را درباره موضوعات علمي مورد نظر مشاهده كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۶ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۱۳:۱۴ ] [ emami ] [ نظرات (0) ]

طراحي سايت در اهواز و خوزستان به صورت كاملا واكنش گرا و كاربرپسند توسط شركت نوپرداز انجام مي گردد.

اهواز مركز استان خوزستان و يكي از شهرهاي بزرگ ايران به شمار مي­رود. بزرگترين شركت هاي كشور در زمينه نفت و حفاري در اين شهر قرار دارند. همين امر سبب شده است تا كسب و كارهاي وابسته زيادي به اين صنايع نه تنها در اهواز بلكه در كل كشور شكل بگيرد. به طور كلي طراحي وبسايت براي كسب و كارهاي مختلف در شهر اهواز و استان خوزستان از اهميت بسيار بالايي برخوردار است. با طراحي وب سايت در اهواز مي توان به راحتي يك كسب و كار با موفقيت و شهرت فراوان را پايه گذاري كرد. پس اگر به فكر گسترش تجارت و كسب و كار خود هستيد، توصيه مي كنيم اين مقاله را تا انتها مطالعه كنيد.

با دلايل اهميت طراحي سايت در اهواز آشنا شويد

درست است كه اهواز جزء شهرهاي توريستي ايران محسوب نمي شود، با اين حال زيبايي هاي اين شهر به خصوص در فصل هاي سرد سال و مناطق و آثار باستاني جذابيت بسياري به اين شهر بخشيده است. آثار باستاني بسياري نظير سراي عجم، ميدان چهارشير، سد شادروان و ... در اهواز وجود دارد. به علاوه وجود رود كارون زيبايي خاصي به استان خوزستان بخشيده است. با طراحي سايت در اهواز مي توان ظرفيت بالاي اين استان را براي گردشگري به مردم معرفي كرد.

همانطور كه گفته شد وجود صنايع بزرگ نفتي و حفاري در استان خوزستان سبب شده شركت هاي بزرگ و كوچكي مشغول فعاليت شوند. طراحي سايت در خوزستان سبب مي شود اين شركت ها بتوانند كار خود را گسترش داده و خدمات رساني بهتري نيز داشته باشند.

شهر اهواز از شهرهاي بزرگ در زمينه آموزش عالي مي باشد. در اين شهر دانشگاه هاي معتبر بسياري از جمله دانشگاه شهيد چمران، دانشگاه جندي شاپور، دانشگاه صنعت نفت اهواز و ...وجود دارد. به علاوه به علت وجود زمينه هاي تحقيقاتي در اين استان دانشجويان مي توانند به راحتي به تحقيق پرداخته و به پيشرفت كشور كمك كنند. واضح است كه طراحي وب سايت در اهواز نه تنها براي دانشگاه ها بلكه براي تمام مراكز آموزشي مختلف جهت تربيت نيروي متخصص، واجب است.

اصول طراحي يك سايت خوب در استان خوزستان

حال كه با دلايل و اهميت طراحي سايت در اهواز و استان خوزستان آشنا شده ايد. بايد به بررسي اين موضوع بپردازيم كه يك سايت خوب بايد چگونه باشد؟ اولين قدم براي طراحي سايت خوب در اهواز انتخاب يك شركت طراحي سايت متخصص در اين زمينه است. اينكار اندكي سخت است و نياز به وقت گذاشتن و تحقيق دارد، اما خيال شما از نتيجه كار راحت خواهد بود. بهترين ملاك شناخت يك شركت خوب در زمينه طراحي سايت ديدن نمونه كارهاي شركت است.

توجه كنيد كه نمونه كارهاي شركت به صورت رسپانسيو طراحي شده باشند. طراحي واكنشگرا سايت براي جذب كاربر به سايت بسيار ضروري است. به علاوه شما بايد براي سئو سايت خود اهميت بسياري قائل شويد؛ پس در صورتي كه شركت مورد نظر خدمات سئو و بهينه سازي سايت نيز ارائه مي دهد، دقت كنيد نمونه كارهاي شركت مورد نظر از رتبه خوبي در گوگل برخوردار باشند.

معرفي اهواز و خوزستان

اهواز يكي از بزرگ ترين شهر هاي جنوب كشور ايران است كه اغلب مردم اين شهر به زبان عربي صحبت مي كنند. در اين شهر پل هاي زيادي وجود دارند كه از مهم ترين آن ها پل سفيد اهواز و پل سياه اهواز مي باشد. از آن جا كه استان خوزستان در كنار خليج فارس واقع شده است، در صنعت صيادي و كشتيراني و ساير مشاغل مربوط به آن امكان فعاليت وجود دارد.

شما همچنين مي توانيد براي ثبت سفارش طراحي سايت در خوزستان با متخصصان ما در بخش پشتيباني شركت تماس حاصل فرماييد.

 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۴:۵۷ ] [ emami ] [ نظرات (0) ]
پس از انتخابات 24 خرداد، گشودگي نسبي فضا، موقعيتي را ايجاد كرد كه باعث رشد سايت هاي اصلاح طلب و همچنين ايجاد تعداد بيشتري از رسانه‌هاي نزديك به اصلاح طلبان در فضاي مجازي شد.
 
سرويس سياسي: برخلاف آنچه عموما تصور مي‌شود كه فضاي مجازي هميشه محيطي است كه در اختيار اصلاح‌طلبان است، اما در عمل اين سايت‌هاي خبري و تحليلي اصولگرا بودند كه طي چند سال گذشته به واسطه حمايت‌هاي مستقيم و غيرمستقيم، فضاي مجازي فارسي را به تسخير خود درآورده بودند و شايد فقط دو يا سه پايگاه اينترنتي فيلتر نشده در بين صد سايت اول پربيننده سياسي وجود داشت.
 
اما پس از انتخابات 24 خرداد، گشودگي نسبي فضا، موقعيتي را ايجاد كرد كه باعث رشد سايت هاي اصلاح طلب و همچنين ايجاد تعداد بيشتري از رسانه‌هاي نزديك به اصلاح طلبان در فضاي مجازي شد.
 
در اين گزارش با 21 سايت برتر و معروف جريان اصلاح و اعتدال آشنا مي‌شويم. «سلام نو» اين رده بندي را با توجه به رتبه هاي الكسا انجام داده است كه به نوعي معتبرترين مرجع جهاني در اين زمينه محسوب مي‌شوند. الكسا به هركدام از اين وبسايت‌هاي سياسي يك رتبه در بين كل سايت‌هاي با مخاطب فارسي داده است كه ليست زير بر اساس آن تنظيم شده است. گفتنيست در صورتي كه بخواهيم دقيق تر شويم و بين اصلاحات و اعتدال تفكيك كمرنگي قائل شويم، بايد گفت كه برخي از اين سايت‌ها بيش از آنكه در دسته اصلاح‌طلبي قرار بگيرند، به واسطه نزديكي مشي سياسي با دولت اعتدال، مي‌توان آن‌ها اعتدالگرا ناميد كه در ادامه مشخص شده اند. البته نزديكي به يك جريان در اين گزارش به معني وابستگي نيست، به طور مثال وقتي از سايت انتخاب به عنوان يك سايت نزديك به جريان دولت نام برده مي‌شود به معني وابستگي مستقيم اين سايت به دولت نيست بلكه صرفا به معني نزديكي جهت‌گيري آن با جريان دولت است. 
 
البته در اين ليست صرفا سايت‌هاي فيلتر نشده در نظر گرفته شده اند و سايت‌هاي پربازديد ديگري هم هستند كه به مي توانستند در اين ليست جاي بگيرند. 
 
1- عصر ايران: يكي از قديمي ترين سايت‌هاي خبري است كه در زمان دولت احمدي‌نژاد رويكرد اصلاح‌طلبانه خود را تا حد زيادي كاهش داد و اين مساله به بقا و فيلتر نشدن آن كمك كرد. عصر ايران در حال حاضر نيز به عنوان يك سايت اصلاح طلب ميانه رو به حساب مي‌آيد كه خوانندگان فراواني دارد. عصر ايران تبليغات فراواني نيز دريافت كرده و از اين طريق هزينه‌هاي خود را تامين مي‌كند و در حال حاضر پربيننده ترين سايت خبري اين جريان به حساب مي‌آيد.
 
2- انتخاب: هم نام يكي از روزنامه هاي سابق است كه در مدت فعاليت خود توانسته مخاطبان فراواني را كسب كند. انتخاب در انتخابات رياست جمهوري اخبار دكتر حسن روحاني را پوشش مي‌داد و به عنوان يكي از سايت‌هاي مرجع در اين حوزه به حساب مي‌آمد و سابقه جريان‌سازي هاي سياسي نيز دارد. انتخاب نيز اخيرا تبليغات زيادي را دريافت كرده و توانسته هزينه هاي خود را تامين كند.
 
3- آفتاب نيوز: اين سايت كه به نوعي مي‌توان آن را يك خبرگزاري هم دانست از سايت هاي نزديك به دولت و به نوعي وابسته به حزب اعتدال توسعه است. كمتر پيش آمده كه اين سايت در يك حوزه پيشتاز شود و جريان سازي كند.
 
4- اعتدال: از جمله سايت هاي نزديك به دولت است كه چند ماهي از فعاليت آن مي‌گذرد و بصورت خاص بر روي اخبار مربوط به دولت متمركز است. شنيده شده كه اين سايت به مجموعه خبري علي لاريجاني نيز نزديك است.
 
5- بهارنيوز: تاكنون سابقه فيلتر شدن نيز داشته است. هرچند كه همنام روزنامه بهار است اما ارتباط مستقيمي با اين روزنامه ندارد. بهارنيوز را مي‌توان يك سايت اصلاح‌طلب كلاسيك دانست كه مخاطبانش نيز عموما از اين دسته هستند. بهارنيوز در انتخابات رياست جمهوري از دكتر محمدرضا عارف حمايت مي‌كرد.
 
6- تدبير و اميد: از جمله سايت‌هايي است كه بعد از به رياست جمهوري رسيدن دكتر روحاني شروع به كار كرده است. ضمنا بعضي از سايت‌هاي اصولگرا بنر اين سايت را تبليغ كرده‌اند كه اين مساله سوالاتي را بوجود آورده است.
 
7- سلام نو: اين سايت خبري تحليلي اصلاح‌طلب هنوز كمتر از سه ماه است كه پا به عرصه رسانده گذاشته و در اين مدت با خبررساني سريع، بازتاب اخبار منابع آگاه خود و انتشار نظرات و مطالب مخاطبانش جايگاه خود را پيدا كرده و رشد قابل توجهي در جذب مخاطب داشته است به نحوي كه روزنامه كيهان نيز تاكنون به چند خبر و تحليل اين سايت واكنش نشان داده است.
 
8- روزنو: اين سايت از جمله سايت‌هاي باسابقه است كه سرعت خبررساني و خبرنويسي با استفاده از منابع آگاهش آن را مطرح كرده و باعث شده كه مخاطبان زيادي پيدا كند. همچنين روزنو را مي‌توان يك سايت اصلاح‌طلب و البته نزديك به جريان دولت در نظر گرفت.
 
9- جمهوريت: اين سايت خود را مستقل از تمام جريان‌هاي سياسي و به نوعي فراجناحي مي‌داند اما عموما در دسته سايت‌هاي اصلاح‌طلب به شمار مي‌رود. اجمهوريت پس از انتخابات رياست جمهوري اخير مجددا فعال شد. بعضي از منابع از نزديكي اين سايت با مجموعه لاريجاني نيز خبر داده اند.
 
10- خرداد نيوز: در ايام انتخابات رياست جمهوري اخير فعال شد و بيشتر به خاطر گزارش‌هايش شهره شد. اين سايت شايد بيشتر ادبياتي روزنامه‌اي داشته باشد تا يك وبسايت اينترنتي.
 
 


* دامنه اصلي سايت اميدنامه داراي رنك 3775 در ايران است و رتبه صحيح آن شانزدهم مي باشد 
 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۱:۰۹ ] [ emami ] [ نظرات (0) ]

همه مي دانيم كه انقلاب ديجيتالي دوران ما توقف ناپذير است، به همين خاطر آموزش كدنويسي به نسل آينده به صنعتي سودآور تبديل شده است. با نگاهي به برنامه هاي آموزشي برنامه نويسي كودكان، اسباب بازي ها و روبات هاي آموزشي و كتاب هاي مختلف، اين نكته بسيار مشهود است. بخش نامشهود اين قضيه به لزوم و چگونگي دست يافتن به اين هدف ختم مي شود، البته جدا از نگراني هايي مانند اين كه آموزش برنامه نويسي با چه زباني بايد آغاز شود و يا اين كه آيا كدنويسي مهارتي ضروري براي همه ي كودكان به حساب مي آيد؟ و اگر اين طور است، با چه اصولي بايد تدريس شود تا كودكان امروز، آينده يي موفق داشته باشند.

بحث در مورد نياز به آموزش برنامه نويسي 
برخي از مقالات سعي در آموزش والدين در مورد نحوه بزرگ كردن زاكربرگ يا استيو جابز بعدي دارند در حالي كه برخي ديگر به شدت با اين كار مخالفت مي كنند. ترويج ترس از بيكاري براي كساني كه از كدنويسي چيزي نمي دانند نيز در بين اين مقالات يافت مي شود با اين ديدگاه كه هر كس در آينده برنامه نويسي بلد نباشد، «بي سواد» محسوب مي شود! ايده اين كه كدنويسي در همه جا نياز كاربردي ندارد را هم به ليست اضافه كنيد. گرچه اكثر اين مقالات حاوي اطلاعات مفيدي هستند و با نيت خوبي نوشته شده اند، ولي بيش از آن كه به خواننده كمك كنند، موجب سردرگمي وي خواهند شد. 

جهان با چنان سرعتي در حال تحول است كه پيش بيني آينده را غير ممكن ساخته است به طوري كه حدس در مورد منفعت اين موضوع بسيار مشكل است. با اين حال، قطعا تصورات غلطي درباره ي چگونگي تدريس برنامه نويسي به كودكان وجود دارد كه در اين مقاله، قصد داريم برخي از مهم ترين باورهاي نادرست در مورد برنامه نويسي به كودكان را مورد بحث قرار دهيم؛ در ادامه، با سكان آكادمي همراه باشيد.

باور نادرست اول: برنامه نويسي از صفحه ي نمايش آغاز مي شود. 
نشاندن كودكان مقابل يك صفحه نمايش هميشه بهترين راه حل نيست، مخصوصا در سني كه طبيعت آن ها با يك جا نشستن سازگار نباشد. خوشبختانه لازم نيست برنامه نويسي را حتما از كامپيوتر شروع كرد.

براي كودكان در سنين كم بسيار مهم است تا شيوه اي خاص از تفكر را كه براي موفقيت در كارهاي پيچيده لازم دارند را انتخاب كرده و به كمك آن، مهارت هاي پيشرفته حل مشكل خود را بهبود دهند. اين مهارت ها به عنوان Invention Litracy يا «سواد اختراع» شناخته مي شوند كه به پايه گذاري اعتماد به نفس و خلاقيت در كمك مي كنند و از سنين پايين قابل تمرين و يادگيري هستند كه كودكان را تشويق به كشف و درك محيط خود براي ايجاد چيزهاي جديد مي كنند. اين كار سختي نيست از اين جهت كه بيشتر كودكان ماجراجو به دنيا مي آيند. در اكثر موارد كافيت تا به آن ها اجازه بازي آزادانه بدهيم و آن ها را تشويق به دنبال كردن علائق شان كنيم.

باور نادرست دوم: كدنويسي براي بچه ها خسته كننده است
كدنويسي در صورتي براي كودكان خسته كننده است كه به همان شيوه يي كه برنامه نويسي به بزرگسالان تدريس مي گردد به آن ها تدريس شود. امروزه ابزارهاي زيادي براي آموزش برنامه نويسي به كودكان وجود دارند كه از تكنيك هاي جذاب و سرگرم كننده يي استفاده مي كنند. 

اگر كودكان گام اول يادگيري كدنويسي را با استفاده از ابزاري كه براي آن ها طراحي شده است بردارند، ديگر لازم ندارند تا تمام دستورات و نحوه ي كاربرد آن ها را از ابتدا بياموزند. 

باور نادرست سوم: كودكان بايد از سنين خيلي كم يادگيري را آغاز كنند. 
مشكل فقط به سن مناسب براي يادگيري برنامه نويسي ختم نمي شود. بلكه بايد در مورد اين كه چه فعاليت هايي در زير مجموعه برنامه نويسي قرار مي گيرند نيز صحبت كنيم. برخي سايت هاي آموزشي، تمرين هايي براي كودكان ۴ تا ۶ سال نيز در نظر گرفته اند كه مهارت هاي محاسباتي و منطق پايه اي آن ها را ارتقا مي دهند. البته بيشتر افراد كه به اين سايت ها مراجعه مي كنند، اين تمرين ها را به عنوان پيش نياز برنامه نويسي نمي بينند!

به طور كلي مي توان گفت كه حتي يادگيري زبان هاي تصويري مانند Scratch (براي سنين ۷تا ۱۶ سال) نيز براي بيشتر كودكان  زير ۷ سال مشكل است، سني كه هنوز توانايي كامل خواندن، نوشتن و درك مسايل ساده رياضي را ندارند  همچنين بايد اشاره كرد كه بهترين كدنويس هاي دوران ما، كدنويسي را از سنين بالاتري و يا حتي از نوجواني آغاز كرده اند. براي مثال بيل گيتس در ۱۳ سالگي و مارك زاكربرگ در ۱۲ سالگي.

باور نادرست چهارم: مي توان زبان برنامه نويسي درست را انتخاب كرد 
كدام زبان برنامه نويسي براي شروع مناسب تر است؟ آيا اين زبان بايد واقعي باشد يا طراحي شده براي كودكان؟ اگر بخواهيم در مورد زبان هايي كه در يك صورت واقعي استفاده مي كنيم صحبت كنيم، بهترين آن ها زباني است كه يا سينتكس ساده يي مانند Python دارد و يا زباني كه روي همه ي ديوايس ها قابل اجرا باشد مانند JavaScript كه قابليت اجرا روي هر مرورگري را دارا است.

در اين ميان، يك چيز قطعي است و آن هم اين كه انتخاب زبان درست غير ممكن است بنابراين ارزش بحث و جدل را ندارد! اول از همه، هيچ دستور جادويي وجود ندارد كه براي همه ي بچه ها مناسب باشد. هر يك از آنها عاشق  زبان هاي مختلف مي شوند و يا در كل عشق به برنامه نويسي را تجربه نمي كنند، كه آن هم يك تراژدي نيست. علاوه بر اين، صنعت فناوري به سرعت در حال تغيير است كه حدس زدن درباره ي اين كه كدام زبان در آينده كارايي بيشتري دارد را مشكل مي كند.

تا زماني كه فرزند شما پا به بازار كار بگذارد، تغييرات بسياري در اين نمودار مشاهده مي شود. برخي از زبان ها ممكن است ناپديد مي شوند، و برخي ديگر اضافه شوند. برنامه نويسي معمولا يك ميدان است كه نياز به يادگيري مادام العمر دارد، بنابراين مهم ترين چيز براي كودكان اين است تا منطق برنامه نويسي را ياد گرفته و به زبان هاي برنامه نويسي به شكل يك ابزار نگاه كنند؛ يك روز اين ابزار مي تواند زبان PHP باشد و روزي ديگر شايد Java.

همچنين در اين جهان به سرعت در حال تغيير، مهارت هاي نرم افزاري مانند حل مسئله و مهارت هاي مديريت پروژه، در حال مهم شدن هستند، پس سودآور ترين قدم اين است تا به صورت جامع برنامه نويسي را شروع كنيم به جاي اين كه بچه يي را وادار به يادگيري يك زبان خاص كنيم.

باور نادرست پنجم: در آينده همه بايد كدنويسي كنند 
در عصر ديجيتال، اغلب شغل ها به طور فزاينده استفاده از فناوري را الزام مي كنند. از طرفي، افرادي كه در زمينه هاي غير فني از قبيل بازاريابي، آموزش و پرورش، چاپ و نشر و يا مراقبت هاي بهداشتي كار مي كنند، به احتمال زياد كدنويسي را به عنوان بخشي از شغل لازم ندارند. بنابراين اگر فرزند شما علاقه اي به برنامه نويسي ندارد، به راحتي مي تواند در زمينه هاي ديگر موفق و باشد، پس نگران نباشيد. ولي آگاه باشيد كه دانش ديجيتال براي همه ضروري خواهد بود. فردي كه دانش ديجيتالي دارد كسي است كه:

۱. با خيال راحت و با اطمينان از دستگاه هاي و نرم افزارهاي مختلف استفاده كند.
۲. ارتباط ميان آن ها را كاملا درك كند.
۳. دانشي نسبي از چيزهايي مانند انتشار وب، ابزار ارتباطي اينترنتي، جستجوي اينترنتي، واژه پردازها، صفحات گسترده، سيستم هاي مديريت محتوا، رسانه هاي اجتماعي، ويرايشگرهاي عكس، نرم افزار بهره وري، و بسياري ديگر داشته باشد.
۴. مفاهيمي مانند حريم خصوصي آنلاين و حقوق ديجيتال و مسئوليت را درك كند.

سواد ديجيتالي اهمييت بيشتري دارد. 
برنامه نويسي، توسعه وب، مديريت سيستم، و ديگر مهارت هاي IT سطح پيشرفته معمولا به عنوان سواد ديجيتال شناخته نمي شوند. از سوي ديگر، يك درك اساسي از برنامه نويسي قطعا مي تواند به بهبود سواد ديجيتالي همراه با بسياري از مهارت هاي ديگر، مانند حل مسئله، تفكر انتقادي، و منطق كمك كند پس خيلي مفيد است اگر بچه ها بتواند همه اين ها در مدرسه ياد بگيرند است .

همچنين مي توان اين نكته را متذكر شد كه برنامه نويسي عمومي بايد به همه ي كودكان آموزش داده شود، درست مثل خواندن، نوشتن و رياضيات و غيره به اين دليل كه اين كار روش خوبي براي سنجش استعداد كودكان در اين زمينه است و حتي اگر در پايان هم كودكي برنامه نويس نشود، قطعا از اين دانش در جنبه هاي ديگري از زندگي خود بهره مند خواهد شد. با اين حال، تصور فضاي كاري آينده به عنوان فضايي كه در آن هر كس بايد برنامه نويسي بلد باشد، اصلا واقع گرايانه نيست. 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۳:۲۲ ] [ emami ] [ نظرات (0) ]

يكي از ويژگي هاي جالب و كاربردي تلگرام ويژگي سكرت چت است كه تفاوت‌هاي مهمي با چت‌هاي عادي دارد

با استفاده از سكرت چت تلگرام ميتوانيد يك گفتگوي بسيار امن را در تلگرام تجربه كنيد كه در ادامه برخي از ويژگي هاي آن را برايتان شرح خواهيم داد.

 

۱- قابليت End to End Encryption

مهمترين فرق اين چت پروتكل End To End است، به اين صورت كه تمامي پيام هاي ارسالي با كدهاي خاصي ارسال و دريافت ميشوند كه فقط دستگاه گيرنده و فرستنده قادر به استفاده و شناسايي آن‌ها هستند. در اين نوع چت حتي سرورهاي تلگرام نيز از ماهيت پيام ها اطلاعي ندارند اين ويژگي اين امكان را ميدهد كه پيام هاي رد و بدل شده به هيچ صورت قابل شنود نباشند

 در پروتكل End To End پيام‌ها گوشي شما و شخص مقابل ذخيره مي‌شوند، نه در سرورهاي تلگرام. به همين دليل امكان دستيابي يا رمزگشايي آن‌ ها تقريبا غير ممكن خواهد بود.

 

۲- پاك شدن خودكار پيام ها (Self-Destruct)

در اين قابليت شما ميتوانيد براي پيام هاي ارسالي خود زماني را تعيين كنيد كه پس از سپري كردن آن مدت (مثلا ۵ ثانيه) پيام خود به خود از بين برود. تنظيمات اعمالي براي حالت Self-Destruct به طور همزمان در دستگاه مقصد و مبدا اعمال مي‌شوند.

 

۳- عدم امكان فوروارد كردن پيام ها 

در سكرت چت هيچ كدام از طرفين قادر به فوروارد كردن مطالب ارسال شده نيستند. اين ويژگي يكي از مهم ترين ويژگي هاي گفتگوي مخفي تلگرام است كه آن را از بقيه متمايز ميكند. (البته امكان فوروارد كردن پيام از خارج به داخل سكرت چت وجود دارد)

 

۴- دريافت پيغام هنگام گرفتن اسكرين شات

به دلايل امنيتي هنگامي كه هريك از طرفين گفتگو در سكرت چت اسكرين شات بگيرند طرف مقابل از اين موضوع آگاه خواهد شد زيرا پيغامي با متن زير نمايان خواهد شد: Took a Screen Shot 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۳:۰۶ ] [ emami ] [ نظرات (0) ]

ما در ادامه سايت هاي مختلفي كه در اين زمينه فعاليت مي كنند را به شما معرفي مي كنيم. ولي تاكيد مي كنيم فعاليت در اين سايت ها به هيچ عنوان براي كسب درامد نمي باشد  و رويا پردازي نكنيد.

 

كلاهبرداري سايت هاي شرطبندي

 

در صورتي كه سايت خاصي اقدام به كلاهبرداري كرده لطفا در قسمت نظرات به ما اطلاع دهيد.

ليست سايت هاي كلاهبردار شرطبندي (گزارش كاربران)

🚫 ايراني نود

🚫 پارس گل

🚫 لاليگا نود

🚫 بت45 (گزارش بسيار)

🚫 آي بت

🚫 بت برو (گزارش بسيار) (ما هم معرفي كرده بوديم ولي بدليل گزارش زياد حذف كرديم از سايت)

🚫 فينال نود

🚫 اسپورت نود

🚫 جم بت

🚫 تك بت (گزارش بسيار)

🚫 استارت بت

🚫 آي نود

🚫 پارسيان بت

🚫 بت نود  (گزارش بسيار)

🚫 اي بت

🚫 مكس پلاس

🚫 بت وين 90

🚫 بت پلاس

🚫 تك شوت

🚫 بت بال نود

🚫 آي ار بت 365 (تقلبي بت 365 خارجي كه در ايران نماينده ندارند)

🚫 اي وين نود

🚫 اي بت نود

🚫 تك گل (گزارش زياد)

🚫 نور بت

🚫 كمپاني بت

🚫 بست بت

🚫 استاربت

و تقريبا اكثر سايت هايي كه با قالب قديمي سايت هاي شرطبندي فعاليت مي كنند كلاهبردارند و كاربران را به شكل هاي مختلف اذيت مي كنند.

بزودي در مطلب مفصلي بطور شفاف كلاهبرداري هاي اين سايت هاي شرطبندي  را به اطلاع شما ميرسانيم. لطفا در كامنت هاي همين صفحه گزارشات خود را درباره سايت هاي كلاهبرداري كه پول شما را خورده اند بنويسيد

 

 

 سايت هاي پيش بيني ورزشي

 

 

 

مجوز بين المللي : ✅

ثبت نام براي ايران : ✅

تمام رشته هاي ورزشي : ✅

واريز و برداشت مستقيم : از طريق صرافي.  آموزش (فعلا فقط روش ووچر)

پشتيباني 24 ساعته : ✅

اپليكيشن : ✅

كازينو زنده : ✅

حداقل واريز : 20 هزار تومان

حداقل برداشت : 30 هزار تومان

حداقل مبلغ هر شرط : 430 تك تومان

سطح اعتماد : 5 از 5 (متغير) ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

 

 

اين سايت در كشور روسيه فعاليت مي كند و از سال 2007 شروع به كار كرده و در حال حاضر شهرت جهاني دارد.

اين سايت به دارا بودن ضرايب بالا و تعداد زياد آپشن معروف است.

يكي از ويژگي هاي مهم اين سايت كه فقط 3 سايت شرطبندي در جهان اكنون از ان بهره مند هستند پخش انلاين تمامي مسابقات ورزشي جهان حتي رويداد هاي كم اهميت است ، كه شما فقط با عضويت در اين سايت قادر خواهيد بود استفاده كنيد و بصورت آنلاين بازي ها را تماشا كنيد .

سايت وان ايكس معتبر ترين سايت پيش بيني فوتبال است كه در ايران فعاليت دارد و در بسياري از رنكينگ هاي سايت هاي خارجي اسم اين سايت وجود دارد و جزو 20 سايت برتر دنيا مي باشد

اين سايت اسپانسر رسمي سري آ ايتاليا ميباشد

اين سايت بانس هاي بسياري دارد كه در بين تمام سايت ها منحصر به فرد ميباشد. بطور مثال بانس شنبه يكي از بانس هاي فعال براي ايرانيان است كه شما در روز شنبه هرچقد شارژ كنيد به اندازه آن تا سقف 1 ميليون تومن پول هديه ميدهد كه بايد آن را طبق شرايط بانس استفاده كنيد و در صورت برد به اكانت شما اضافه مي شود.

آموزش ثبت نام و شارژ حساب وان ايكس بت

كار با اپليكيشن وان ايكس بسيار راحت است و ميتوانيد پيش بيني هاي خود را براحتي در اپليكيشن ثبت كنيد

لطفا در پايين همين صفحه نظر خود را درباره اين سايت و بهترين سايت پيش بيني فوتبال به ما بگيد.

 

 

 وبتو vebeto

با توجه به شكايت هاي اخير در خصوص تاخير در واريز و عدم پاسخگويي پشتيباني فعلا لينك اين سايت حذف شد 

مجوز بين المللي : ✅

ثبت نام براي ايران : ✅

تمام رشته هاي ورزشي : ✅

واريز و برداشت مستقيم : ✅ بدون احراز (به  چت پشتيباني پيام بدين)

پشتيباني 24 ساعته : ✅

اپليكيشن : ✅

كازينو زنده : ✅

حداقل واريز : 1 هزار تومان

حداقل برداشت : 50 هزار تومان

حداقل مبلغ هر شرط : 1 هزار تومان

سطح اعتماد : 0 از 5 (متغير)

 

با توجه به شكايت هاي اخير در خصوص تاخير در واريز فعلا لينك اين سايت حذف شد 

در قسمت نظرات در خصوص مشكلاتتان با اين سايت به ما اطلاع دهيد

سايت وبتو نيز از جمله سايت هايي است كه به تازگي بين ايرانيان محبوبيت پيدا كرده . اين سايت داراي درگاه مستقيم است و پشتيباني چت 24 ساعته دارد و بخوبي پشتيباني ميدهند. تمامي رشته هاي ورزشي را دارد و قالب سايت همانن سايت بت برو و بت فوروارد مي باشد و كار با آن راحت است.

لطفا در پايين همين صفحه نظر خود را درباره اين سايت و بهترين سايت پيش بيني فوتبال به ما بگيد.

 

 

 

مجوز بين المللي : ✅

ثبت نام براي ايران : ✅

تمام رشته هاي ورزشي : ✅

واريز و برداشت مستقيم : ✅  (به  چت پشتيباني پيام بدين)

پشتيباني 24 ساعته : ✅

اپليكيشن : ✅

كازينو زنده : ✅

حداقل واريز : 1 هزار تومان

حداقل برداشت : 50 هزار تومان

حداقل مبلغ هر شرط : 1 هزار تومان

سطح اعتماد : 4 از 5 (متغير) ⭐️⭐️⭐️⭐️

 

 

سايت وان كيك  داراي روش هاي پرداخت آسان مي باشد و پشتيباني چت 24 ساعته دارد و بخوبي پشتيباني ميدهند. تمامي رشته هاي ورزشي را دارد و قالب سايت بسيار حرفه اي مي باشد و كار با آن راحت است. تمام روزش ها را پوشش مي دهد آپشن هاي خوبي دارد همچنين بين كاربران ايراني به خوبي اعتماد سازي كرده است و از نظر واريز و برداشت بسيار قابل اعتماد است. كاملا مشخص است كه مديريت آن قصد فعاليت بلند مدت دارد و در رفتار با كاربران بسيار دقت مي كنند.

لطفا در پايين همين صفحه نظر خود را درباره اين سايت و بهترين سايت پيش بيني فوتبال به ما بگيد.

 

 

مجوز بين المللي : ✅

ثبت نام براي ايران : ✅

تمام رشته هاي ورزشي : ✅

واريز و برداشت مستقيم : ✅ بدون احراز (به  چت پشتيباني پيام بدين)

پشتيباني فارسي : ✅

اپليكيشن : ✅

كازينو زنده : ✅

حداقل واريز : 20 هزار تومان

حداقل برداشت : 50 هزار تومان

حداقل مبلغ هر شرط : 1 هزار تومان

سطح اعتماد : 5 از 5 (متغير) ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

 

 

سايت كانن بت يك سايت ديگر در سطح جهاني ميباشد كه براي ايرانيان امكان فعاليت را فراهم كرده است. اين سايت به 7 زبان دنيا ارائه خدمات ميكند از جمله فارسي . داراي پرداخت ريالي و امكان پيش بيني آپشن هاي متنوع . پشتيباني تلگرام و همچنين پشتيباني بصورت چت در سايت كه بصورت آني پاسخگو ميباشد. توضيحات تكميلي :سايت كانن بت cannon bet

لطفا در پايين همين صفحه نظر خود را درباره اين سايت به ما بگيد.

 

 

مجوز بين المللي : ❌

ثبت نام براي ايران : ✅

تمام رشته هاي ورزشي : ❌

واريز و برداشت مستقيم :   ✅ (كارت به كارت)

پشتيباني فارسي : ✅

اپليكيشن : ❌

كازينو زنده : ❌

حداقل واريز : 1 هزار تومان

حداقل برداشت : 50 هزار تومان

حداقل مبلغ هر شرط : 1 هزار تومان

سطح اعتماد : 4 از 5 (متغير) ⭐️⭐️⭐️⭐️

 

 

سايت منوتوبت مدت زياديست كه فعاليت دارد و اعتبار زيادي كسب كرده است . سادگي در طراحي اين نوع سايت ها مشتريان زيادي را به خود جذب كرده است. پيش بيني در اين سايت بسيار ساده است و حتي پرداخت آن نيز خيلي ساده ميباشد.

همچنين اين سايت از نظر حساب و كتاب جزو قابل اعتماد ترين سايت هاي داخلي مي باشد، هر چند كه پشتيباني به دليل حجم زياد درخواست ها كمي تاخير در پاسخگويي دارد ولي در دوراني كه فعاليت داشته اعتماد كاربران را جلب كرده است.  و همين سادگي و محبوبيت باعث شد كه ما اين سايت را در ليست بهترين سايت پيش بيني فوتبال قرار دهيم

 

مخصوص بازي انفجار

مجوز بين المللي : ❌

ثبت نام براي ايران : ✅

تمام رشته هاي ورزشي : ✅

واريز و برداشت مستقيم :   ✅ (كارت به كارت)

پشتيباني فارسي : ✅

اپليكيشن : ❌

كازينو زنده : ❌

حداقل واريز : 1 هزار تومان

حداقل برداشت : 50 هزار تومان

حداقل مبلغ هر شرط : 1 هزار تومان

سطح اعتماد : 2 از 5 (متغير) ⭐️⭐️

 

 

مدت هاست بدنبال سايتي هستيم كه بازي انفجار را داشته باشد و كيفيت بالايي داشته باشد و قابل اعتماد باشد. متاسفانه سايت مناسبي پيدا نكرديم. سايت سوت بت براي بازي انفجار با مبالغ پايين بسيار مناسب است ولي حتما دقت كنيد كه از رمز هاي سخت استفاده كنيد و از رمزي كه در سايت هاي ديگر استفاده كرديد براي اين سايت استفاده نكنيد . زيرا از نظر امنيت اين سايت در سطح بالايي نيست ولي اگر رمز خوب انتخاب كنيد هيچ مشكلي پيش نمي آيد. در صورتي كه هر مشكلي با اين سايت داشتيد حتما در قسمت نظرات بنويسيد تا بررسي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۵۹:۰۱ ] [ emami ] [ نظرات (0) ]

امروزه اپليكيشن ديوار به يكي از معروف ترين اپليكيشن هاي موجود در دنياي اينترنت تبديل شده است. البته شروع فعاليت اين اپليكيشن از سايت ديوار بود و پس از مدتي براي اين كه كاربران بتوانند آسان تر از آن استفاده نمايند، اپليكيشن ديوار نيز طراحي گرديد. با استفاده از اين اپليكيشن كاربران به آساني مي توانند تبليغات مورد نظر خود را انجام داده و يا به دنبال خدمات مد نظرشان به صورت رايگان جستجو نمايند.

بررسي سايت ديوار

سايت و اپليكيشن ديوار اين امكان را به شما مي دهند تا بتوانيد بدون هيچ واسطه اي كالاي خود را تبليغ كرده و به فروش برسانيد. هر چند برخي از بخش هاي آن مشمول هزينه هايي مي شوند اما استفاده از اكثر بخش هاي آن رايگان خواهد بود. در اين اپليكيشن هيچ گونه محدوديتي نيست و شما مي توانيد توضيحات كامل همراه با قيمت و مشخصات محصول مورد نظر را در دسته مورد نظرتان درج نماييد.

دليل موفقيت سايت ديوار چيست؟

در گذشته شاهد افزايش روز افزون وب سايت هاي درج آگهي بوديم. اما اكنون با روي كار آمدن اپليكيشن و وب سايت ديوار شاهد كم شدن سايت هاي درج آگهي هستيم. اما اين وب سايت چه مشخصاتي داشت كه سبب موفقيت ديوار شد؟

از جمله مواردي كه سبب موفقيت ديوار شدند مي توان به قرار دادن آگهي بدون نياز به ثبت نام، رايگان بودن تبليغات و وجود اپليكيشن موبايل براي آن اشاره داشت. در حالي كه در وب سايت هاي درج اگهي هزينه هاي زيادي بابت درج انواع آگهي گرفته مي شد. اگر قصد طراحي سايت يا اپليكيشني مشابه ديوار را داريد بهتر است به نمونه هاي داخلي و خارجي آن دقت كنيد و با تجزيه و تحليل مناسب تصميم نهايي خود را بگيريد. همچنين پشتيباني مناسب نيز ديگر عامل موفقيت ديوار است.

سايت ديوار 

هزينه طراحي سايت و اپليكيشن مشابه ديوار

با توجه به اين كه اين مدل وب سايت ها معمولا بايد به صورت كاملا اختصاصي كد نويسي شوند و كار به طور حرفه اي پياده سازي مي گردد، هزينه مشخصي را نمي توان براي آن در نظر گرفت. با توجه به مستندات و جزئيات دقيقي كه توسط مشتري ارائه مي شود و بررسي امكانات مورد نظر آن ها مي توان يك برآورد كلي از هزينه اين سايت هاي مشابه ديوار اعلام نمود.

همچنين براي طراحي اپليكيشن مشابه ديوار نيز بايستي به موارد زيادي توجه داشت تا بتوان طي يك بازه زماني مشخص پروژه را به مشتري ارائه نمود. در حقيقت تعيين اين هزينه ها تنها پس از بررسي جزئيات و تجزيه و تحليل دقيق ممكن خواهد بود. 

آيا طراحي سايت و اپليكيشني مانند ديوار به صرفه است؟

اگر قصد طراحي سايت و اپليكيشني مانند ديوار را داريد به شما توصيه مي كنيم كه ابتدا به بررسي نقاط ضعف و قوت اين اپليكيشن بپردازيد و سپس طرح و ايده مورد نظر خود را در اختيار تيم برنامه نويسي و يا شركت طراحي سايت مورد نظر خود قرار دهيد. قطعا اين كار به موفقيت شما و همچنين برنامه ريزي بهتر براي آينده كسب و كارتان كمك خواهد نمود.

شما مي توانيد براي كسب مشاوره رايگان در اين زمينه با بخش پشتيباني شركت طراحي سايت نوپرداز تماس حاصل فرماييد. 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۳۵:۴۱ ] [ emami ] [ نظرات (0) ]

امروزه كساني كه از تلفن هاي همراه هوشمند استفاده مي كنند، فقط به دنبال لذت بردن از آن ها هستند. با رفتن به ايميل، گشت و گذار در جوامع مجازي، خواندن كتاب، ديدن فيلم و گوش كردن موسيقي و خيلي كار هاي ديگر. اما كساني كه نرم افزار هاي مختلف تلفن هاي همراه را مي سازند از ديد ديگري به اپليكيشن هاي تلفن هاي همراه نگاه مي كنند.

طراحي اپليكيشن Native و Hybrid چيست؟

در اين مقاله قصد داريم مطالبي را درباره ي انواع مختلف اپليكيشن موبايل، بيان كنيم.

تقسيم بندي اپليكيشن هاي موبايل 

بطور كلي اپليكيشن هاي موبايل به سه دسته تقسيم مي‌شوند :

۱ – اپليكيشن هاي Native    ( Native App )

۲ – اپليكيشن هاي Web       ( Web App )

۳ – اپليكيشن  هايHybrid   (Hybrid App  )

۱ – اپليكيشن هاي Native  چيست؟

در ساخت نرم افزارهاي Native براي برنامه نويسي، از زبان اصلي سيستم عامل استفاده مي شود. براي ساخت نرم افزار هاي اندرويد، از زبان برنامه نويسي Java و براي ساخت نرم افزارهاي آيفون از زبان برنامه نويسي Objective-C استفاده مي شود. بازدهي بالاي نرم افزارهاي Native بزرگ ترين مزيت آن هاست كه شامل افكت‌هاي انيميشن، روان كار كردن بخش‌ هاي مختلف برنامه، امكان استفاده از multi touch و خيلي موارد ديگر است. همه ي اين موارد به دليل دسترسي مستقيم به موقعيت‌ هاي حافظه و سخت‌افزار گوشي است.

اما ساخت اين نرم افزار ها دشوار است و نياز به اين دارد كه براي هر پلت فرم مختلف همانند اندرويد، ios و ويندوز، برنامه نويسي و كد نويسي جداگانه اي انجام شود كه اين مورد نياز به آشنايي كامل به برنامه نويسي دارد و همچنين بسيار زمان بر است. چرا كه هر چند امكان دارد منطق و الگوريتم همگي يكي باشند اما مسلما SDK  و  APIهايي كه براي هركدام استفاده مي‌ شود، متفاوت خواهند بود.

پس ساخت نرم افزار هاي Native، نياز به زبان برنامه نويسي جداگانه براي هر پلت فرم دارد كه بايد شناخت كامل از آن ها داشته باشيد و مجددا كد هاي برنامه خود را بنويسيد.

مزايا و معايب طراحي اپليكيشن Native

اما اگر بخواهيم به طور خلاصه مزاياي اين اپليكيشن ها را بگوييم بايد بگوييم كه اولا اين اپليكيشن ها بدليل كامپايل شدن برنامه، داراي سرعت بالايي هستند ثانيا در اين اپليكيشن ها امكان دسترسي به تمامي امكاناتي كه سيستم عامل به برنامه‌نويس مي‌دهد، وجود دارد و ثالثا از API هاي مختلف پشتيباني مي شود.

اما هزينه ي ساخت بالاي اين اپليكيشن ها و دوباره نويسي كد هاي برنامه براي پلتفرم ‌هاي مختلف، از جمله مهم ترين معايب اپليكيشن هاي Native است.

طراحي اپليكيشن Native و Hybrid چيست؟

۲ – اپليكيشن هاي Web چيست ؟

اين دسته از نرم افزار هاي موبايل، در واقع يك وب سايت هستند كه به صورت Responsive طراحي شده‌اند و مخصوص موبايل هستند زيرا طراحي اين نوع نرم افزار ها با استفاده از HTML5 است و فقط با مرورگر تلفن همراه قابل مشاهده هستند. اين نرم افزار ها، بر روي دستگاه نصب نمي شوند و با استفاده از مرورگر، امكان دسترسي به آن ها وجود دارد. كار توسعه دهندگان اين نوع نرم افزار ها برخلاف اپليكيشن هاي Native، بسيار آسان است. زيرا طراحان سايت هاي با ساختار اپليكيشني، كافي است موارد لازم را براي دستگاه هاي موبايل و تبلت در نظر بگيرند و تنها با يك بار كد نويسي و برنامه نويسي، وب سايت و اپليكيشن Web خود را توليد كنند. همين مورد هم مهم ترين مزيت اين نوع اپليكيشن هاست. هم چنين اين اپليكيشن ها به دليل اين كه فقط يك بار كدنويسي مي شوند، مشكلاتشان به راحتي برطرف مي شود. در كنار اين كه اپليكيشن هاي Web مستقل از سيستم ‌عامل و بستر هستند.

دسترسي نداشتن به سخت افزار موبايل و تبلت، وابستگي به مرورگر و عدم امكان انتشار نرم‌افزار در ماركت‌ ها و app store ، از جمله معايب اپليكيشن هاي Web است.

۳ – اپليكيشن هاي Hybrid چيست ؟

طراحي اين دسته از نرم افزار ها، تركيبي از طراحي اپليكيشن هاي Web و native است. اپليكيشن هاي هيبريد همانند اپليكيشن هاي Web‌ بايد در مرورگر مشاهده شوند اما براي مشاهده برنامه، نيازي به مرورگر گوشي نيست و محتواي برنامه در قالب يك نرم افزار Native توسط WebView در اندرويد و يا UIWebView  در  iOS، نمايش داده مي شود. طراحي نرم افزار هاي هيبريد توسط HTML و CSS و JavaScript صورت مي گيرد و پس از آن با استفاده از برخي از نرم افزار ها مانند Cordova به نرم‌افزار Native  تبديل مي‌شوند.

اين روش توسعه نرم‌افزار نسبت به نرم‌افزارهاي Native سريع تر و راحت ‌تر است به علاوه امكان رفع مشكلات و يا به روزرساني نرم‌افزار بسيار راحت است و نرم افزار را مي توان در هر زمان در هر بستري منتشر كرد.

با نرم افزار Cordova مي توان اپليكيشن هاي هيبريد را بدون كد نويسي دوباره، در بستر هاي مختلف منتشر كرد.

همانند اپليكيشن هاي Native، با استفاده از اپليكيشن هاي هيبريد، به تمامي امكانات سخت‌افزاري دستگاه امكان دسترسي وجود دارد اما به دليل اين كه كد هاي برنامه هاي هيبريد، بايد با مرورگر پردازش شوند، بازدهي اين اپليكيشن ها از بازدهي اپليكيشن هاي Native كمتر است.

همانطور كه گفته شد، اپليكيشن هاي هيبريد را مي توان با يكبار كد نويسي، در بستر هاي مختلف منتشر كرد و هم چنين امكان دسترسي به تمامي امكاناتي كه سيستم ‌عامل به برنامه نويس مي‌دهد، وجود دارد. به علاوه اپليكيشن هاي هيبريد، داراي  Pluginهاي متعددي هستند.

طراحي اپليكيشن Native و Hybrid چيست؟

اپليكيشن هاي  Native يا  Hybrid

امروزه بيشتر اپليكيشن هاي طراحي شده يا به صورت Native طراحي شده اند يا به صورت Hybrid. به همين دليل، در اين قسمت به مقايسه ي اپليكيشن هاي  Native و  Hybrid مي پردازيم.

در هر دو نوع اپليكيشن هاي  Native و  Hybrid، امكانات و قابليت ها شبيه به هم هستند اما در ​سرعت و بازدهي و نحوه ي كد نويسي با هم تفاوت دارند.

بازدهي نرم افزار هاي هيبريد كمتر از نرم افزار هاي Native است زيرا كد ها در مرورگر نرم افزار Native اجرا مي شوند. اما سرعت كدنويسي در نرم افزار هاي هيبريد، بسيار بالاتر از نرم افزار هاي Native است.

 Hybrid يا Native  كدام يك بهتر است؟

چنانچه به زبان برنامه نويسي آشنايي كامل داريد، به سمت برنامه هاي Native برويد اما بدانيد طراحي اين اپليكيشن ها بسيار زمان بر و سخت است ولي بازدهي اين اپليكيشن ها بسيار بالا تر است.

اما اگر شما يك طراح وب هستيد و مي‌خواهيد همچنان طراح وب بمانيد و علاقه ‌اي به يادگيري برنامه نويسي ‌هاي پيچيده نداريد پيشنهاد مي كنيم به صورت Hybrid نرم ‌افزار هاي خودتان را طراحي كنيد. زيرا يادگيري زبان برنامه نويسي جديد براي طراحان وب كه به HTML5 و CSS و  JavaScript آشنا هستند، كار بسيار دشوار و زمان بري است.

براي توليد نرم‌افزارهاي Hybrid مي‌توانيد از ابزارهاي زير استفاده كنيد :

 • Cordova
 • Phonegap
 • Xamarin
 • Appcelerator
 • RhoMobile
 • MoSync
 • Corona SDK
 • Ludei

نتيجه گيري

امروزه براي توسعه و پيشرفت در كسب و كار هاي مختلف، داشتن تنها يك وب سايت كفايت نمي كند و ابزار هاي جديد مانند نرم‌ افزارهاي موبايل هم بسيار مهم هستند. براي اين كه بتوانيد از مزايا و امكانات اين ابزار هاي جديد استفاده كنيد، بايد نحوه ي طراحي آن ها را بياموزيد و در كم ترين زمان ممكن، يكي از اين ابزار ها را براي توسعه كارتان، طراحي كنيد. اميدواريم كه مطالب اين مقاله شما را با انواع اپليكيشن هاي موبايل، آشنا كرده باشد.

مطالب مرتبط: webafra

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۴ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۸:۰۲ ] [ emami ] [ نظرات (0) ]

امروزه افرادي هستند كه فايل هاي ذخيره شده ي زيادي دارند كه مي توانند از اين حجم فايل ذخيره شده خود كسب درامد كنند. فايل هاي ارزشمند زيادي كه گاها از خاطر خود فرد هم پاك شده اند ولي در حافظه دستگاه وجود دارند. با راه اندازي يك سايت فروش آنلاين فايل، مي توان از اين فايل هاي ارزشمند، كسب درامد كرد. ارزش تك تك اين فايل ها، را با طراحي يك وب سايت فروش آنلاين فايل، مي توان دوباره احيا كرد. فايل هاي زيادي از جمله مجموعه تصاوير، كتاب هاي الكترونيكي، پروژه هاي دانشجويي و ... را مي توان در سايت فروش آنلاين فايل قرار داد و يك كسب و كار راه اندازي كرد. در ادامه به معرفي بخش هاي مختلف سايت در طراحي سايت فروش آنلاين فايل مي پردازيم.

بخش هاي مختلف سايت فروش آنلاين فايل 

وب سايت هاي فروش انلاين فايل، بنا به سليقه ها و سفارشات مختلف، داراي قسمت ها يا ويژگي هاي مختلفي هستند كه به طور كلي به دو بخش قسمت ها يا ويژگي هاي اصلي و فرعي تقسيم بندي مي شوند. قسمت هاي فرعي آن، بخش هايي هستند كه صاحبان سايت، هنگام طراحي سايت سفارش مي دهند و شخصي سازي مي كنند اما قسمت هاي اصلي يك وب سايت فروش آنلاين فايل و يا ويژگي هاي اصلي آن شامل موارد زير است :

1 -بخش جستجوي سريع هر فايل. 2 - بخش ليست فايل ها با قابليت دسته بندي فايل ها بر مبناي گروه، قيمت هر فايل، تاريخ انتشار و ... . 3 - بخش عضويت سريع كاربران. 4 - ارايه لينك دانلود مجزا براي هر كاربر براي محفوظ ماندن قابليت فروش فايل تنها براي يك خريدار. 5 - امكان اتصال به درگاه پرداخت شتاب يا درگاه واسط.

دانلود سريع سايت در عين بالا بودن حجم سايت، امنيت سايت و پرداخت هاي ايمن در سايت، از جمله موارد فني در طراحي سايت هاي فروش آنلاين هستند كه ضامن اعتبار و استفاده بيشتر كاربران است.

بخش هاي سايت فروش فايل 

نحوه طراحي سايت فروش فايل

براي طراحي يك سايت فروش آنلاين فايل، رعايت نكات زير از اهميت بالايي برخوردار است:

 • در ابتدا بايد در سايت فروش آنلاين فايل، در قسمتي به نام " درباره ي ما "، اطلاعات كامل از جمله اطلاعاتي درباره فعاليت، مجوز هاي كسب و كار اينترنتي و نماد هاي الكترونيكي اعتماد و اطلاعات تماس جهت معرفي  قرار داده شود.
 • در قدم بعدي در طراحي سايت فروش آنلاين، بايد به طبقه بندي فايل ها از جمله فايل هاي متني و مولتي مديا پرداخته شود. علاوه بر اين،‌ دركنار هر فايلي بايد توضيحاتي در مورد محتواي فايل و مواردي مثل گروه سني، كيفيت، ميزان استقبال، امتيازات ويژه و … براي راهنمايي كاربران ارائه گردد.
 • بخش بعدي كه در سايت فروش آنلاين وب بايد وجود داشته باشد، بخش عضويت است كه كاربران توسط آن بتوانند ثبت نام كنند و حساب كاربري ايجاد كنند و در نهايت خريد راحت تري داشته باشند. به علاوه با ثبت نام در سايت، بايد امكان ارسال ايميل و اس ام اس براي اطلاع از خريدها و پرداخت ها وجود داشته باشد.
 • بخش پرداخت الكترونيكي هم بخش ديگري است كه بايد در طراحي سايت فروش آنلاين فايل پياده سازي شود. همچنين بخش پشتيباني هم به منظور پشتيباني از كاربران در هنگام بروز مشكلات احتمالي راه اندازي مي شود.
 • در طراحي سايت فروش آنلاين فايل، براي معرفي فايل هاي جديد و پيشنهادي مديران، بايد بخشي هم براي رتبه بندي پرفروش ترين ها، پركاربردترين ها، برترين ها و … در نظر گرفته شود.
 • يكي از ضروري ترين بخش ها نيز بخش نظرسنجي است كه براي آگاهي از سليقه كاربران، بسيار مفيد است. اين موجب استفاده از نظرات و كاهش نقاط ضعف سايت مي شود.
 • آخرين بخش هم بخش جستجو است كه بايد امكان جستجو بر اساس نام، نوع، قيمت و … را براي كاربران فراهم كند.

صفحات مختلف سايت فروش آنلاين فايل

به طور كلي صفحاتي را كه يك سايت فروش آنلاين فايل بايد داشته باشد شامل زير است :

 • صفحه درباره ما
 • صفحه دسته بندي
 • صفحه عضويت
 • صفحه پرداخت الكترونيكي
 • صفحه پشتيباني
 • صفحه رتبه بندي
 • صفحه نظرسنجي
 • صفحه جستجو

جستجو در سايت فروش آنلاين فايل

افراد زيادي هستند كه فايل هايي را در حافظه ها و هاردهاي خود دارند اما فرصت گشتن به دنبال آن ها را ندارند و براي راحتي كارشان حتي حاضر به پرداخت پول براي به دست آوردن فايل مورد نظرشان هستند. با قرار دادن بخش جستجو پيشرفته در سايت فروش آنلاين فايل، مي توان اين امكان را براي كاربران فراهم كرد تا در كم ترين زمان ممكن، فايل مورد نظرشان را پيدا كنند. 

جستجو در سايت فروشگاهي 

اخبار و مقالات در سايت فروش آنلاين فايل

براي بالا بردن رتبه سايت در موتور هاي جستجو، مي توان اخبار و مقالات را هم در سايت فروش آنلاين فايل قرار داد تا به راحتي مطالب و محتواي سايت در اختيار كاربران قرار گيرد و فروش فايل ها بيشتر شود. سعي كنيد از اخبار و مقالات جذاب و كاربرپسند استفاده نماييد تا كاربران بيشتري جذب فروشگاه شما شوند.

تبليغات در سايت فروش آنلاين فايل

براي افزايش درامد در سايت فروش آنلاين فايل، مي توان بخشي را هم در سايت به عنوان تبليغات اختصاص داد تا با اخذ آگهي تبليغات از آگهي دهندگان، به كسب و كار رونق بخشيد. البته اين مورد نياز به اين دارد كه سايت فروش آنلاين فايل، بازديدكننده زيادي را داشته باشد و رتبه سايت در موتور هاي جستجو بالا باشد. آگهي دهندگان به دنبال اين هستند كه بنرهاي تبليغاتي خود را در سايت هايي قرار دهند كه بازديد كننده ي بيشتري دارد تا آگهي آن ها بيشتر در معرض ديد بازديد كنندگان قرار گيرد.

قابليت هاي سايت فروش آنلاين فايل

برخي از قابليت هايي كه طراحي يك سايت فروش آنلاين فايل بايد داشته باشد،‌ عبارتند از :

1- ايجاد صفحه ويژه و منحصر به فرد فروشنده فايل.

2 - طراحي و پياده سازي كامل بخش حسابداري و دريافت و پرداخت پورسانت ها.

3 - طراحي مكانيزم جستجوي فوق پيشرفته براي راحت تر پيدا نمودن فايل ها.

4 - پياده سازي امنيت كامل براي اينكه بدون واريز وجه فايلي دانلود نشود.

5 - طراحي بخش آخرين فايل ها و يا بهترين فايل هايي كه كاربران زياد آنها را خريداري نموده اند.

6 - طراحي و پياده سازي مكانيزم كامل فروشگاهي در سايت فروش فايل.

7 - راه اندازي چند درگاه بانكي.

8 - طراحي و پياده سازي مكانيزم تبليغاتي كه بتوانيد از وب سايت كسب درآمد نماييد. 

كسب درآمد از طراحي سايت فروش فايل آنلاين

حجم كم و دسترسي آسان به حافظه هاي كامپيوتري و قابليت ذخيره انواع فايل ها و اطلاعات بر روي آنها، سبب شده است كه از اين نوع حافظه ها، استفاده بسيار زيادي شود و استفاده از كتابها و نوارهاي پخش، بسيار كم رنگ شود. اين اطلاعات ذخيره شده، با استفاده از كدبندي، بر روي كامپيوتر خوانده مي شوند. با استفاده از طراحي سايت فروش فايل آنلاين، مي توان اين فايل ها و اطلاعات ارزشمند را به فروش گذاشت و درآمدزايي كرد. به اين ترتيب ما در اين مقاله اطلاعاتي را درباره ي اين كسب و كار جديد آورديم تا شما هم بتوانيد از اين روش كسب درآمد كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۴ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۰:۲۶ ] [ emami ] [ نظرات (0) ]

تهران شهري است كه در تعطيلات نوروز به يكي از بهترين و جذاب‌ترين مقاصد گردشگري تبديل مي‌شود. به دور از ترافيك آزاردهنده اين شهر و در هوايي عالي مي‌توانيد از مكان‌ها و جاذبه‌هاي متعدد تهران بازديد كنيد. كجارو شما را با ۱۰ مورد از برترين اين جاذبه‌ها براي بازديد در نوروز امسال آشنا خواهد كرد.

۱. كاخ گلستان

كاخ گلستان از زيباترين و قديمي‌‌ترين مجموعه‌هاي تاريخي تهران، شاهكاري به جا مانده از دوره قاجار و تركيبي از هنر زيباي ايراني و معماري الهام گرفته از غرب است. اين مجموعه شامل شمس‌العماره، تالار سلام، تالار آينه، ايوان تخت مرمر، تخت مرمر، حوضخانه، كاخ ابيض، خلوت كريمخاني،عمارت بادگير، تالار عاج، تالار الماس، تالار برليان و حوضخانه عمارت بادگير است. اين مجموعه در خيابان پانزده خرداد و در مركز شهر تهران است. روزهاي تعطيل عيد نوروز، با توجه به خلوت بودن شهر فرصت خوبي براي بازديد از اين كاخ است. همچنين در اطراف مجموعه كاخ گلستان، قطارهاي تفريحي و درشكه‌هايي در نظر گرفته شده است كه در تهران قديم، از ميدان امام خميني تا ميدان ارگ مي‌چرخد و مي‌توانيد قلب تاريخي شهر دوري بزنيد.

كاخ گلستان

قطارهاي تفريحي

ميدان ارگ

 

۲. كاخ موزه سعدآباد

مجموعه سعدآباد در دره خوش آب‌و‌هواي دربند واقع شده است. اين مجموعه عمارت‌ها و كاخ‌ها در دوره قاجار به عنوان ييلاق شاهان بنا شده و دو دوره تاريخي پهلوي اول و دوم را پشت سر گذاشته است. مجموعه سعدآباد شامل كاخ موزه سبز، موزه بهزاد، موزه خط و كتابت ميرعماد،موزه آبكار، موزه فرشچيان، موزه هنرهاي زيبا، موزه مردم‌شناسي، موزه هنر و ملل، موزه آب و موزه نظامي است.

كاخ سعدآباد

كاخ سبز

۳. دربند

دربند منطقه‌اي خوش آب و هوا در دامنه كوهپايه البرز است كه علاوه بر طبيعت زيبا، براي كوهنوردي نيز مسيرهاي مناسبي دارد كه به پناهگاه شيرپلا و آبشار دو قلو ختم مي‌شود. در ايام نوروز از رستوران‌هاي ايراني دربند غفلت نكنيد.

جاذبه‌هاي دربند

دربند

۴. برج ميلاد

برج ميلاد بلندترين برج ايران و ششمين برج مخابراتي بلند دنيا است و هر كسي را ترغيب به بازديد از آن و تماشاي شهر تهران از فراز اين برج مي‌كند. هواي پاك و بهاري نوروز براي ديدن شهر تهران از سكوي ديد باز تجربه بي‌نظيري است كه نبايد آن را از دست داد. گنبد شيشه‌اي در طبقه آخر برج، رستوران برج بر فراز شهر و بزرگترين رستوران گردان جهان در داخل برج ميلاد به همراه باشگاه پينت بال، دلفيناريوم، سينما و جشن نوروزگان در مجموعه برج ميلاد از ديگر ديدني‌هاي اين مجموعه است.

برج ميلاد

 ۵. بازار تجريش

بازار تجريش، بازاري سنتي در شهر تهران است كه همواره در ايام نوروز و روزهاي پاياني سال حال و هواي خاصي دارد و مردم براي بازديد از بازار و زيارت امامزاده صالح در مجاورت اين بازار به اينجا مي‌آيند.

بازار تجريش

 ۶. بام تهران و توچال

بام تهران يا مجموعه تفريحي توچال در ارتفاعات منطقه ولنجك در كوهپايه البرز واقع شده است. اين مجموعه چه براي آنان كه به كوهنوردي علاقه دارند  و چه كساني كه براي تفريح و استراحت مي‌آيند، مكان مناسبي است. امكانات اين مجموعه شامل سورتمه توچال، سينما ۵بعدي،تله كابين توچال، تله سيژ چشمه، باشگاه زيپ لاين، تيروكمان و باشگاه اسكي است كه در كنار هواي پاك و آرامش مجموعه روز پر نشاطي را خواهيد داشت.

بام تهران

 ۷. پرديس سينمايي چارسو

پرديس سينمايي چارسو در مركز شهر تهران، از مجهزترين سينماهاي كشور است كه با توجه به اكران‌هاي خوب نوروزي، ديدن فيلمي خوب در يكي از سينماي برتر تهران انتخاب خوبي براي گذارندن يك روز تعطيل است.

پرديس سينمايي چارسو

 ۸. پل طبيعت و پل ابريشم

پل طبيعت و پل ابريشم، بر فراز اتوبان‌هاي مدرس و همت واقع شده است كه پارك‌هاي طالقاني، آب و آتش و نوروز در مجموعه عباس‌آباد را به هم متصل مي كند.

پل ابريشم

پل طبيعت

 ۹. درياچه خليج فارس

درياچه چيتگر در غرب تهران، مجموعه تفريحي متفاوتي در شهر تهران است كه محيطي زيبا و دلنشين با چشم‌اندازي عالي دارد. قايق‌سواري، سرسره پرواز، هرم هيجان و سافاري پارك وحشت از تفريحات اين محوطه درياچه است.

درياچه خليج فارس

 ۱۰. باغ پرندگان

باغ پرندگان در شرق شهر تهران و در جنگل لويزان واقع شده و زيستگاه بسياري از پرندگان است كه با مسيرهاي پيچ در پيچ طراحي شده در باغ، شما را به بازديد از انواع مختلف پرندگان هدايت مي‌كند.

منبع: كجارو


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۰ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۰۴:۰۲ ] [ emami ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 28
دیروز : 9
افراد آنلاین : 1
همه : 5773
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم